ثبت پایتخت | کلیه خدمات ثبتی شرکت ها

نام شرکت - کاور

اظهارنامه مالیاتی چیست؟

مالیات و سال مالیاتی چیست؟

اظهارنامه مالیاتی چیست؟

اظهارنامه مالیات سند و فرم ثبت شده گزارش درآمد، هزینه ها و سایر اطلاعات مربوط به مالیات است که هر سال به صورت آنلاین برای محاسبه میزان مالیات به وزارت دارایی ارسال می شود.

اظهارنامه مالیاتی ترجمه عبارت انگلیسی Tax Returns است و در بیشتر کشورها افراد یا مشاغل با دستمزد، سود سرمایه، بهره، سود سهام یا سودهای دیگر قابل گزارش، موظف به پرداخت سالانه مبلغی به سازمان دارایی هستند.

با آموزش تنظیم اظهارنامه مالیات و رعایت نکات زیر می توانید مالیات خود را از اولین قدم در کار خود مدیریت کنید:

سعی کنید از اولین روز آغاز کار خود یک ساختار قانونی صحیح برای پرداخت مالیات انتخاب کنید.

  1. اطمینان حاصل کنید ثبت نام ارسال اظهارنامه عملکرد خود را در زمان مناسب انجام داده اید، چرا که ارسال دیر هنگام برگه و مدارک مالیاتی می تواند منجر به پرداخت جریمه و به بار آمدن هزینه شود.
  2. مدارک و مستندات مربوط به مالیات را برای اقدامات امور مالیاتی آماده کنید، به این ترتیب می توانید اقدامات صحیحی انجام دهید و نظارت مناسبی بر روند انجام آن داشته باشید.
  3. قبل از فرا رسیدن زمان ارسال اظهارنامه مالیاتی عاقلانه ترین کار این است که مالیات ها را تخمین بزنید و کمی بیشتر از حاشیه سود صرفه جویی کنید.
  4. به دنبال مشاوری متخصص قبل از فرا رسیدن مهلت ارسال اظهارنامه مالی باشید. یک مشاور می تواند به شما در پس انداز مالیات کمک کند.
اظهار نامه مالیاتی چیست؟

مشاوره رایگان ما برای ثبت شرکت

مشاوره ما در تمامی زمینه های کاری موسسه ، صد در صد رایگان می باشد و همچنین جهت رفاه حال شما کاربران عزیز ، راه ها متعددی برای ارائه این خدمات قرار داده شده است. شما می توانید هر یک از این گزینه ها را به دلخواه خود انتخاب کنید و یا با مطالعه ادامه مطالب و دیدن فیلم های کوتاه ما ، بیش از پیش به هدف خود نزدیک شوید.

تماس مستقیم

شمارهای تماس : 44038103-021 ، 44038201-021 ، 44036094-021

نظردهی در انتهای صفحه

در انتهای صفحه بخش نظرخواهی قرار داده شده است که می توانید سوالات خود را مطرح کرده و در کمتر از 24 ساعت کاری پاسخ خود را دریافت کنید.

مراجعه حضوری

در قسمت تماس با ما ( بالای صفحه ) آدرس همراه با نقشه برای شما عزیزان قرار داده شده است.

مالیات چیست؟

بیشتر کشورها در راستای اداره و تامین بودجه مخارج عمومی و انجام فعالیت های دولت، دارای سیستم مالیاتی هستند. طبق تعریف OECD (سازمان همکاری و توسعه اقتصادی) مالیات پرداختی الزامی و بلاعوض است که شخص یا موسسه تجاری ملزم به پرداخت آن به دولت و اداره دارایی هستند.

به عبارت دیگر دولت به کمک های مالی مردم برای اداره کشور نیاز دارد و از طریق دریافت مالیات در قالب سود بر درآمد و دارایی تامین می کند.از نظر اقتصادی، مالیات ثروت را از خانوارها یا مشاغل به دولت منتقل می کند. این کار موجب هم می تواند موجب افزایش رشد اقتصادی  و هم کاهش رفاه اقتصادی شود.

در نتیجه، مالیات موضوعی است که بسیار مورد بحث است. از جمله مزایای پرداخت مالیات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • از این درآمد برای رشد اقتصادی جامعه استفاده می شود
  • دولت را قادر می سازد تا فعالیت های رفاهی انجام دهد
  • بودجه برنامه هایی برای کمک به توسعه و حمایت از کشور را فراهم می کند
  • منابعی را برای بهبود امکانات زیرساختی فراهم می کند
اظهارنامه مالیاتی چیست2

سال مالیاتی چیست؟

با تغییر مکرر معافیتهای مالیاتی، به نظر می رسد دانستن اینکه سال مالیاتی چیست به شما کمک می کند تا رسید، صورتهای مالی و سایر اسناد مورد نیاز برای تهیه اظهارنامه مالیاتی را جمع آوری کنید.

سال مالیاتی به یک دوره حسابداری سالانه و 12 ماهه ای گفته می شود که طبق ماده 155 قانون مالیاتهای مستقیم برای نگهداری سوابق، گزارش درآمد و هزینه است که اظهارنامه مالیاتی را پوشش می دهد.

در تعریف سال مالیاتی نکته ای که باید در نظر داشت، تفاوت محاسبه سال مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی است. همچنین در هر شرکت ممکن است آغاز سال مالیاتی با شرکت دیگر متفاوت باشد، ولی همیشه مدت زمان آن 12 ماه است.

آیا با کلیه خدمات ما آشنا شده اید؟

ثبت پایتخت با بیش از 12 سال سابقه کاری در زمینه ثبت شرکتها با بهره مندی از کارشناسانی مجرب و با تجربه در تمامی زمینه های مرتبط آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز و گرامی می باشد. برای دیدن خدمات ما به صفحه اصلی مراجعه فرمایید.

شرکت سهامی خاص

لینک های مرتبط به این خدمات

تبلیغات گوگل ادوردز

به کسب و کار خود با انتخاب بهترین روش های تبلیغات رونق ببخشید

طرح رویا

خدمات طراحی سایت ، تبلیغات گوگل ، بهینه سازی سئو
تبلیغات گوگل ادوردز

تغییر اعضای هیئت مدیره شرکت سهامی خاص

آیا می دانید اگر بعد از ثبت شرکت خود نیاز به تغییر اعضا داشتید باید چه کنید؟

ثبت پایتخت

ارائه دهنده کلیه خدمات ثبتی و رتبه بندی شرکت ها
رتبه 5 پیمانکاری

ثبت موسسه حقوقی

موسسه حقوقی چیست و چطور ثبت می شود و خدمات ما در این رابطه چیست؟

ثبت پایتخت

ثبت شرکت سهامی ، مسئولیت محدود ، موسسه در تهران
ثبت موسسه حقوقی