ثبت شرکت

قدم اول برای ثبت شرکت

شرکت چیست و چند نوع دارد؟ کدام نوع شرکت برای شما مناسبتر است؟

برای ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار شخصی خود ، در ابتدا باید بدانید که 7 نوع شرکت برای ثبت کردن وجود دارد ولی متداول ترین آنها شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود است که اگر مایل به شناخت بیشتر آنها دارید ، می توانید وارد بخش مربوط به آنها شوید.

فیلم کوتاه | قدم اول برای ثبت شرکت

چرا موسسه حقوقی ثبت پایتخت؟

شرکت خود را ثبت کنید

بی گدار به آب نزنید ، اگر از ثبت شرکت اطلاعاتی ندارید ، ما با بیش از 12 سال سابقه در زمینه ثبت شرکتها و تمامی مسائل و جوانب آن ، این کار را به اصولی ترین شکل برای شما انجام خواهیم داد.

مشاوره رایگان

با خیالی آسوده با ما تماس بگیرید چرا که مشاورین ثبت پایتخت برای تمامی کاربران خود وقت دارد و آماده خدمت رسانی می باشد. مشتری مداری از اصول اولیه کار ما می باشد ، با ما تماس بگیرید و از مسائل کاری خود در زمینه ثبت شرکتها با خبر شوید.

کمترین قیمت

بعد از 12 سال سابقه در تمامی زمینه های حقوقی ثبت شرکتها ، راه های اشتباه و هزینه های اضافی برای ثبت پایتخت وجود ندارد ، حذف این موارد به ما اجازه می دهد تا با کمترین هزینه ممکن به مشتریان خود خدمت رسانی کنیم.

کمترین زمان

مشاورین مجرب ما از تمامی مسائل ثبت شرکتها مطلع بوده و روزانه تمامی اطلاعات خود را بروز می کنند. ناگفته نماند ، کاری که هزاران بار برای کارشناسان ما تکرار شده قطعا در کوتاه ترین زمان ممکن برای شما هم تکرار خواهد شد.

مراقب سودجویان باشید

متاسفانه برخی از سودجویان هزینه ثبت شرکت را در تبلیغات خود بسیار کمتر از واقعیت اعلام می کنند و در هنگام ارائه خدمات به بهانه های مختلف از جمله " ما روزنامه رسمی تحویل می دهیم ولی بقیه خیر "  قیمت ها را افزایش می دهند .

هزینه ثبت شرکت چقدر است؟

در صورتی که تمایل دارید که فقط لیست هزینه های انواع ثبت شرکت موسسه ثبت پایتخت را مشاهده کنید ، کافیست روی دکمه زیر کلیک کنید. توجه داشته باشید هزینه های ما صفر تا صد کا را در بر می گیرند و هیچ تغییری در قیمت صورت نخواهد گرفت.

انتخاب نام برای شرکت

برای ثبت شرکت ، باید نامی برای آن در نظر گرفت. برای انتخاب این نام باید موارد زیر رعایت شود :

 • دارای ریشه فارسی باشد یعنی در فرهنگ لغات دهخدا یا معین موجود باشد.
 • تکراری نباشد و قبلا به ثبت نرسیده باشد.
ثبت شرکت

   مراحل ثبت شرکت

 • تهیه مدارک لازم : 1- شناسنامه و کارت ملی 2- گواهی سوء پیشینه
 • مراجعه به سایت اداره ثبت شرکت ها
 • وارد کردن 5 نام انتخابی برای شرکت ، به ترتیب اولویت آنها
 • مشخص کردن سمت و نام شرکا و سهام هر یک از آنهاست
 • بارگذاری  اساسنامه و شرکتنامه در سایت اداره کل ثبت شرکت ها
 • انتظار برای پاسخگویی توسط اداره کل ثبت شرکت ها
 • مدت و موضوع فعالیت ، نشانی شرکت سرمایه شرکت قید شود

   مزایای ثبت شرکت در ایران

 • رسمی شدن کسب و کار و حمایت قانون
 • اخذ و اعطای نمایندگی رسمی
 • جلب اعتماد بیشتر مشتریان و شرکتها جهت تعامل
 • دریافت جوازها
 • امتیازات اعتبارات وام تسهیلات
 • امکان حضور در مناقصات و مزایدات
 • بهره مندی از معافیتهای مالیاتی دارایی با توجه به نوع فعالیت

آشنای با شرکت سهامی خاص

در شرکت‌ سهامی خاص، مسئولیت هر یک از سهامداران شرکت در مورد بدهی‌ها، محدود به مبلغ سرمایه‌گذاری هر یک در شرکت است و در صورت عدم کفایت مجبور نیستند اموال شخصی خود را در این راه مصرف نمایند. تعداد اعضای تشکیل دهنده شرکت حداقل 5 نفر، دو نفر بازرس و سه نفر به عنوان سهامدار و دو نفر به عنوان عضو هیئت مدیره باید تعیین شود.

فیلم کوتاه | شرکت سهامی خاص

همه چیز درباره شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی شرکتی است که سرمایه آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آنها است. به موجب ماده 2 لایحه مزبور “شرکت سهامی، شرکت بازرگانی محسوب می شود، ولو این که موضوع عملیات آن، بازرگانی نباشد” بنابراین، شرکت سهامی به محض تشکیل و ثبت، در زمره شرکت های تجاری قرار می گیرد. هر چند که برای انجام امور غیر تجاری، مانند خرید و فروش آپارتمان، تاسیس شده باشد و با توجه به اینکه موضوع شرکت های تجاری دیگر، باید حتماَ امور تجاری باشد، تا شرکت بازرگانی محسوب گردند.

ثبت پایتخت به عنوان وکیل شما مشتریان عزیز ، 0 تا 100 مراحل ثبت شرکت سهامی خاص را به عهده گرفته و در کمترین زمان ممکن خدمات خود را به شما ارائه خواهد داد. برای شروع این خدمات و اطلاع از تمامی شرایط و مدارک مورد نیاز و همچنین بررسی موقعیت شما برای ثبت شرکت سهامی خاص ، ما خدمات مشاوره رایگان خود را به شما پیشنهاد می کنیم ، کافیست با ما تماس بگیرید و به صورت تلفنی یا حضوری به صورت کاملا رایگان تمامی مسائل ثبتی و حقوقی خود را با ما درمیان گذاشته تا شما را راهنمایی کنیم.

آشنای با شرکت مسئولیت محدود

شرکت مسئولیت محدود بین دو یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل می شود و شرکا فقط تا میزان سهام خود در شرکت ضامن قروض و تعهدات هستند. برای ثبت این نوع شرکت ، به حداقل دو نفر عضو و صدهزارتومان سرمایه احتیاج داریم. نام شرکت حتما باید ریشه ایرانی داشته و شامل سه سیلاب باشد.

فیلم کوتاه | شرکت مسئولیت محدود

ثبت شرکت مسئولیت محدود

شرکت مسئولیت محدود، از رایج ترین شرکت های بازرگانی در کشور ما می باشد و عمدتاَ بین اعضای یک خانواده یا افراد فامیل و یا دوستان و آشنایان تشکیل می گردد.به موجب ماده 94  قانون تجارت، شرکت مسئولیت محدود شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل شده و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام و یا قطعات سهام تقسیم شده باشد.

ثبت پایتخت به عنوان وکیل شما کاربران عزیز ، 0 تا 100 مراحل ثبت شرکت مسئولیت محدود را به عهده گرفته و در کمترین زمان ممکن خدمات خود را به شما ارائه خواهد داد. برای شروع این خدمات و اطلاع از تمامی شرایط و مدارک مورد نیاز و همچنین بررسی موقعیت شما برای ثبت شرکت مسئولیت محدود ، ما خدمات مشاوره رایگان خود را به شما پیشنهاد می کنیم ، کافیست با ما تماس بگیرید و به صورت تلفنی یا حضوری به صورت کاملا رایگان تمامی مسائل ثبتی و حقوقی خود را با ما درمیان گذاشته تا شما را راهنمایی کنیم.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 دیدگاه‌ برای “ثبت شرکت”