شرکت مسئولیت محدود

آشنایی با شرکت مسئولیت محدود

شرکت مسئولیت محدود، از رایج ترین شرکت های بازرگانی در کشور ما می باشد و عمدتاَ بین اعضای یک خانواده یا افراد فامیل و یا دوستان و آشنایان تشکیل می گردد.به موجب ماده 94  قانون تجارت، شرکت مسئولیت محدود شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل شده و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام و یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت می باشد. ضمناَ برای میزان سرمایه شرکت با مسئولیت محدود هیچ حداقل مبلغی تعیین نشده است.

فیلم کوتاه | شرکت مسئولیت محدود

مشاوره رایگان جهت ثبت شرکت مسئولیت محدود

مشاوره ما در تمامی زمینه های کاری موسسه ، صد در صد رایگان می باشد و همچنین جهت رفاه حال شما کاربران عزیز ، راه ها متعددی برای ارائه این خدمات قرار داده شده است. شما می توانید هر یک از این گزینه ها را به دلخواه خود انتخاب کنید و یا با مطالعه ادامه مطالب و دیدن فیلم های کوتاه ما ، بیش از پیش به هدف خود نزدیک شوید.

تماس مستقیم
شمارهای تماس : 44038103-021 ، 44038201-021 ، 44036096-021
نظردهی در انتهای صفحه
در انتهای صفحه بخش نظرخواهی قرار داده شده است که می توانید سوالات خود را مطرح کرده و در کمتر از 24 ساعت کاری پاسخ خود را دریافت کنید.
مراجعه حضوری
در قسمت تماس با ما ( بالای صفحه ) آدرس همراه با نقشه برای شما عزیزان قرار داده شده است.

اطلاعات پایه ای درباره شرکت مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که با حداقل 2 نفر عضو(سهامدار) تشکیل میشود هریک از شرکاء بدون اینکه سرمایه به سهام یا  قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت هستند که سرمایه شرکت با توجه به نظر سهامدارن به صورت سهم الشرکه بینشان تقسیم میشود. میزان سرمایه در شرکت با مسئولیت محدود حداقل باید 1.000.000 ریال باشد. بعد از مشخص شدن آدرس و کد پستی، موضوع و انتخاب نام (که برای ثبت شرکت میتوانید حداکثر  5  نام انتخاب کنید) مشخص کردن سهم و سِمت افراد و حق امضا میبایست شرکا اوراق شرکت را که شامل (اساسنامه ،تقاضانامه ،شرکتنامه ،متن صورتجلسه موسسین و هیئت مدیره ) که از قبل تنظیم شده است را امضا کنند.

شرکت با مسئولیت محدود شرکتی موضوعاَ تجاری است و به عبارت دیگر،موضوع فعالیت آن نمی تواند چیزی جز امور تجاری باشد(ماده 94 قانون تجارت)از این نظر،شرکت با مسئولیت محدود با شرکت سهامی متفاوت است.چه شرکت سهامی می تواند برای امور تجاری یا غیر تجاری تشکیل شود و به اصطلاح یک شرکت شکلاَ تجاری است(ماده 2 لایحه قانونی 1347)

به جز این ویژگی که شرکت سهامی را از دیگر شرکت های تجاری متمایز می کند،شرکت با مسئولیت محدود هم به شرکت های سرمایه نزدیک می شود و هم به شرکت های اشخاص.

 

تعرفه ثبت شرکت مسئولیت محدود

مشاورین موسسه ثبت پایتخت شما را در زمینه ثبت شرکت مسئولیت محدود از صفر تا صد یاری و در ادامه فعالیتتان، خدمات  پس از ثبت شرکت مانند ثبت تغییرات و … به شما ارائه خواهند داد. در ادامه باید اضافه کرد که با اینکه کیفیت خدمات ما مورد قبول و استقبال مشتریانمان قرار گرفته است اما سعی بر آن شده بهترین و نازلترین قیمت برای این خدمات تعیین شود. برای دیدن تعرفه های انواع ثبت شرکت از جمله مسئولیت محدود، روی لینک زیر کلیک کنید.

مدارک جهت ثبت شرکتهای با مسئولیت محدود

1- دو نسخه شرکتنامه تکميل شده

2- دو نسخه تقاضانامه تکميل شده

3- دو نسخه اساسنامه تکميل شده

4- اصل مجوز فعاليت از مراجع ذيربط در مواردي ثبت موضوع نياز به مجوز داشته باشد

5- تصوير برابر با اصل مدارک احراز هويت کليه شرکاء، مديران

6- اصل گواهي عدم سوءپيشينه جهت اعضاء هیأت مديره،

7- دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومي موسسين

8- دو نسخه صورتجلسه هيأت مديره

9- اصل وکالتنامه وکيل دادگستري در صورتي که ثبت شرکت توسط وکيل صورت پذيرد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *