ثبت پایتخت | کلیه خدمات ثبتی شرکت ها

اقرارنامه ثبت شرکتها

تعریف و نمونه انواع  اقرارنامه های ثبت شرکت های 

اقرارنامه ثبت شرکت ها

برای ثبت بعضی از شرکت‌ها مانند شرکت سهامی خاص و با مسئولیت محدود، اقرارنامه ثبت شرکتها  لازم است. اما این اقرارنامه چیست؟ متن آن چگونه تنظیم می‌شود و به امضاء چه کسانی می‌رسد؟ در ادامه این مطلب به پاسخگویی این سوالات می پردازیم.

اقرار نامه مدیران چیست؟

اقرار نامه مدیران یک بند یا جمله ای است که  در متن صورتجلسه ، در ثبت شرکت سهامی خاص و مسئولیت محدود می آید و مدیران و اعضا هیات مدیره باید آن را امضا کنند.

مدیران شرکت چه کسانی هستند؟

در هر شرکتی افرادی باید اداره شرکت را به دست بگیرند. این افراد به اصطلاح هیات مدیره نامیده می‌شوند. در ابتدای تاسیس شرکت مجمع عمومی موسس، تشکیل می‌شود تا نسبت به امور بعدی شرکت تصمیم بگیرد. از جمله تصمیماتی که پس از برگزاری مجمع عمومی گرفته می‌شود انتخاب اعضای هیات مدیره است.

مشاوره رایگان ما برای ثبت شرکت

مشاوره ما در تمامی زمینه های کاری موسسه ، صد در صد رایگان می باشد و همچنین جهت رفاه حال شما کاربران عزیز ، راه ها متعددی برای ارائه این خدمات قرار داده شده است. شما می توانید هر یک از این گزینه ها را به دلخواه خود انتخاب کنید و یا با مطالعه ادامه مطالب و دیدن فیلم های کوتاه ما ، بیش از پیش به هدف خود نزدیک شوید.

تماس مستقیم

شمارهای تماس : 44038103-021 ، 44038201-021 ، 44036094-021

نظردهی در انتهای صفحه

در انتهای صفحه بخش نظرخواهی قرار داده شده است که می توانید سوالات خود را مطرح کرده و در کمتر از 24 ساعت کاری پاسخ خود را دریافت کنید.

مراجعه حضوری

در قسمت تماس با ما ( بالای صفحه ) آدرس همراه با نقشه برای شما عزیزان قرار داده شده است.

مدیران شرکت چه شرایطی باید داشته باشند؟

  • اعضای هیات مدیره حتما باید از سهامداران شرکت باشند.
  • دوره مدیریت اعضای هیات مدیره در اساسنامه مشخص می‌شود. اما سقف آن دو سال است. پس از دو سال می‌توان مجددا مدیران پیشین یا مدیران جدیدی را به سمت مدیریت انتخاب کرد.
  • اشخاص حقوقی نیز می‌توانند از اعضای هیات مدیره شرکت‌ها باشند. اما برای انجام امور باید یک نفر را به نمایندگی دائمی خود به شرکت معرفی کند. تا از طرف آن شرکت یا شخص حقوقی، اقدامات لازم را انجام بدهد.
  • در اولین جلسه هیات مدیره، یک رئیس و نایب رئیس برای اداره جلسات انتخاب می‌شود.
  • تمامی اعضا هیات مدیره یا یکی از آن‌ها می‌توانند توسط مجمع عمومی عزل شوند.
  • اعضای هیات مدیره در شرکت‌های سهامی عام حداقل ۵ نفر است.
  •  

چگونه مدیران یا اعضای هیات مدیره برای ثبت شرکت انتخاب می‌شوند؟

مجمع عمومی موسس و مجمع عمومی عادی مدیران شرکت را انتخاب می‌کنند. مدت این مدیریت در اساسنامه تعیین می‌شود. اما نکته مهم این‌ است که مدیران حداکثر ۲ سال می‌توانند مدیر باشند. سوال بعدی این است که پس از این دوسال باز هم همین افراد می‌توانند مدیر بشوند یا خیر؟

بله ، مجمع عمومی پس از دوسال مجدد تشکیل می‌شود و درصورتی که آراء مثبت به حد نصاب برسد، مدیریت این افراد برای دوسال دیگر تمدید می‌شود. در این صورت باید مجددا اقرارنامه مدیران شرکت امضا شود.

انتخاب مدیر

محدودیت انتخاب مدیران چیست؟

طبق ماده ۱۱۱ لایحه قانون تجارت، برخی افراد از مدیریت در شرکت‌ها منع شده‌اند:

  • کسانی که حکم ورشکستگی آن‌ها صادر شده است.
  • افرادی که به علت ارتکاب بعضی جرائم از حقوق اجتماعی محروم شده باشند. این جرائم از قرار زیر اند:

سرقت، خیانت در امانت، کلاهبرداری، جرم‌هایی که به موجب قانون در حکم خیانت در امانت یا کلاهبرداری شناخته شده است، اختلاس، تصرف غیرقانونی در اموال عمومی.

در واقع اشخاصی که این جرائم را مرتکب شده‌اند و این محدودیت‌ها را دارند، نمی‌توانند اقرارنامه مدیران شرکت را امضا کنند و از اعضاء هیئت مدیره باشند.

اما از آنجا که محدودیت سنی در قانون برای مدیر شدن پیش‌بینی نشده است، کودکی هم که بتواند مسائل را از هم تشخیص دهد،  نیز می‌تواند با اجازه ولی خود به سمت مدیریت شرکت انتخاب شود.

در زیر نمونه هایی از اقرارنامه  شرکت  با مسئولیت محدود و سهامی خاص و اقرار نامه مدیران را قرار میدهیم و توضیحات لازم در هر مورد رابیان می کنیم.

امضا اقرارنامه

نمونه متن اقرارنامه ثبت شرکتها برای مدیران در شرکت با مسئولیت محدود

ریاست محترم اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری

با سلام

احتراماَ در خصوص شرکت در شرف تاسیس………………( با مسئولیت محدود) به استحضار می رساند :تمام اعضای هیات مدیره و بازرسان اعم از اصلی و علی البدل بدینوسیله تعهد و اقرار می نماید که دارای سوء پیشینه کیفری نبوده و ممنوعیت های مندرج در اصل 141 قانون اساسی و مواد 111 و 147 لایحه اصلاحی قانون تجارت مشمول هیچ یک از اعضای هیات مدیره نمی باشد و با امضاء ذیل این برگه ضمن تایید مفاد فوق بدینوسیله قبولی سمت فوق را اعلام می داریم.
همچنین مدیر عامل شرکت بدینوسیله تعهد و اقرار می نماید که دارای سوء پیشینه کیفری نبوده و مشمول ممنوعیات مندرج در اصل 141 قانون اساسی و ماده 126 قانون تجارت نمی باشد و با امضاء ذیل این برگه ضمن تایید مفاد قبولی سمت

خود را اعلام می نماید.

لذا مراتب به حضور شما تقدیم می گردد.

تاریخ تنظیم ، نام و نام خانوادگی و امضا تمام شرکا

نمونه متن اقرارنامه ثبت شرکتها برای مدیران سهامی خاص

اقرارنامه در متن صورتجلسه جهت کلیه اعضای هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مبنی بر اینکه مشمول ممنوعیت های مندرج در اصل 141 قانون اساسی نبوده و هیچگونه ممنوعیت قانونی موضوع مواد 111 و 126 قانون تجارت برای آنها جهت عضویت در هیات مدیره و مدیرعاملی وجود ندارد . در زیر همین بند نمونه اقرار نامه آورده شده است :

کلیه اعضا هیئت مدیره و مدیر عامل اقرار نمودند مشمول ممنوعیت های مندرج در اصل 141 قانون اساسی و مواد 111 و 126 لایحه اصلاحی قانون تجارت نمی باشند.

اقرارنامه مدیران

توجه: علاوه بر اقرارنامه مدیران ، در شرکتهای سهامی خاص اقرارنامه بازرسان هم داریم .

نمونه متن اقرارنامه ثبت شرکتها برای بازرسان در شرکت سهامی خاص

بازرس یا بازرسان اقرار می نمایند مشمول ممنوعیت های مندرج در اصل ۱۴۱ قانون اساسی و مواد ۱۱۱ و ۱۲۶ لایحه اصلاحی قانون تجارت نمی باشند.

اقرارنامه مدیران در ثبت موسسه

در ثبت موسسه غیرتجاری ، نیاز به اقرارنامه ی مدیران و عدم سو پیشینه نمی باشد.

تذکر: بسیاری از افراد به اشتباه فکر می‌کنند که علاوه بر اساسنامه، صورت‌جلسات و اظهارنامه سند دیگری به عنوان «اقرارنامه» وجود دارد..

اما در حقیقت اقرارنامه مدیران شرکت یک جمله است که در متن صورت‌جلسه در شرکت‌های سهامی خاص و با مسئولیت محدود می‌آید.

آیا با کلیه خدمات ما آشنا شده اید؟

ثبت پایتخت با بیش از 12 سال سابقه کاری در زمینه ثبت شرکتها با بهره مندی از کارشناسانی مجرب و با تجربه در تمامی زمینه های مرتبط آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز و گرامی می باشد. برای دیدن خدمات ما به صفحه اصلی مراجعه فرمایید.

شرکت سهامی خاص

لینک های مرتبط به این خدمات

تبلیغات گوگل ادوردز

به کسب و کار خود با انتخاب بهترین روش های تبلیغات رونق ببخشید

طرح رویا

خدمات طراحی سایت ، تبلیغات گوگل ، بهینه سازی سئو
تبلیغات گوگل ادوردز

تغییر اعضای هیئت مدیره شرکت سهامی خاص

آیا می دانید اگر بعد از ثبت شرکت خود نیاز به تغییر اعضا داشتید باید چه کنید؟

ثبت پایتخت

ارائه دهنده کلیه خدمات ثبتی و رتبه بندی شرکت ها
رتبه 5 پیمانکاری

ثبت موسسه حقوقی

موسسه حقوقی چیست و چطور ثبت می شود و خدمات ما در این رابطه چیست؟

ثبت پایتخت

ثبت شرکت سهامی ، مسئولیت محدود ، موسسه در تهران
ثبت موسسه حقوقی