ثبت پایتخت | کلیه خدمات ثبتی شرکت ها

نام شرکت - کاور

معافیت های مالیاتی افراد حقیقی

قانون جدید معافیت های سال 99

سقف معافیت مالیاتی اشخاص حقیقی

شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا معافیت مالیاتی مشاغل حقیقی موضوع تبصره ۱۰۰ قانون مالیات‌ های مستقیم را ۶۰ برابر حداقل حقوق سالیانه (۳۶ میلیون تومان) مصوب کرد.

حسن روحانی رئیس جمهور سقف معافیت مالیاتی برخی مشاغل براساس تبصره 100 قانون مالیات‌ های مستقیم را به وزیر اقتصاد ابلاغ کرد.

بر این اساس برخی مشاغل یا گروه‌ هایی از آنان که میزان فروش کالا و خدمات سالانه آنها حداکثر 60 برابر موضوع ماده 84 قانون مالیات ‌های مستقیم باشد را مشمول مالیات مقطوع کرده و نیاز به ارائه اظهارنامه مالیاتی نیست.

در این مصوبه آمده است: بند (ب) مصوبات چهل و نهمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی مورخ  ۱۳۹۹/۰۲/۲۰ که به تایید مقام معظم رهبری مدظله العالی رسیده است، به شرح ذیل برای اجرا ابلاغ می شود.

مشاوره رایگان ما برای ثبت شرکت

مشاوره ما در تمامی زمینه های کاری موسسه ، صد در صد رایگان می باشد و همچنین جهت رفاه حال شما کاربران عزیز ، راه ها متعددی برای ارائه این خدمات قرار داده شده است. شما می توانید هر یک از این گزینه ها را به دلخواه خود انتخاب کنید و یا با مطالعه ادامه مطالب و دیدن فیلم های کوتاه ما ، بیش از پیش به هدف خود نزدیک شوید.

تماس مستقیم

شمارهای تماس : 44038103-021 ، 44038201-021 ، 44036094-021

نظردهی در انتهای صفحه

در انتهای صفحه بخش نظرخواهی قرار داده شده است که می توانید سوالات خود را مطرح کرده و در کمتر از 24 ساعت کاری پاسخ خود را دریافت کنید.

مراجعه حضوری

در قسمت تماس با ما ( بالای صفحه ) آدرس همراه با نقشه برای شما عزیزان قرار داده شده است.

۱) به منظور تسریع و تسهیل در انجام امور مودیان مالیاتی و مشاغل اشخاص حقیقی آسیب دیده از ویروس کرونا، معافیت مذکور در بند «ه» تبصره (۸) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور، برای این واحد های اقتصادی در سال ۱۳۹۹ به دو برابر افزایش می یابد. این معافیت، مانع از رسیدگی معمول مالیاتی، در صورت درخواست شخص مودی نخواهد شد.

۲) مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره چهارم سال ۱۳۹۸ تا پایان اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ و سررسید پرداخت مالیات آن تا پانزدهم خرداد ماه سال ۱۳۹۹ برای کلیه مودیان مالیاتی تعیین می گردد. این بند جایگزین جزء اول ابلاغیه شماره ۱۶۵۲۲۲ مورخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ موضوع مصوبه بند (۴) جلسه چهل و هفتم شورای عالی هماهنگی اقتصادی مورخ ۱۳۹۸/۱۲/۱۳ می شود.

 در بند «ه» تبصره 8 قانون بودجه سال 98، معافیت مالیاتی این بخش 30 برابر بود که سازمان امور مالیاتی 60 برابر را برای سال 99 پیشنهاد داد و اکنون در شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا به تصویب رسیده است.

براین اساس معافیت مالیاتی سالانه حقوق برای سال جاری 36 میلیون تومان (در سال) است که 60 برابر آن رقمی بالغ بر دو میلیارد و 160 میلیون تومان می‌شود. طبق این قاعده مشاغل حقیقی که میزان فروش کالا و خدمات سالانه‌ها آنها حداکثر این رقم می‌شود از ارائه اظهارنامه مالیاتی و انجام برخی تکالیف معاف هستند.

آیا با کلیه خدمات ما آشنا شده اید؟

ثبت پایتخت با بیش از 12 سال سابقه کاری در زمینه ثبت شرکتها با بهره مندی از کارشناسانی مجرب و با تجربه در تمامی زمینه های مرتبط آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز و گرامی می باشد. برای دیدن خدمات ما به صفحه اصلی مراجعه فرمایید.

شرکت سهامی خاص

لینک های مرتبط به این خدمات

تبلیغات گوگل ادوردز

به کسب و کار خود با انتخاب بهترین روش های تبلیغات رونق ببخشید

طرح رویا

خدمات طراحی سایت ، تبلیغات گوگل ، بهینه سازی سئو
تبلیغات گوگل ادوردز

تغییر اعضای هیئت مدیره شرکت سهامی خاص

آیا می دانید اگر بعد از ثبت شرکت خود نیاز به تغییر اعضا داشتید باید چه کنید؟

ثبت پایتخت

ارائه دهنده کلیه خدمات ثبتی و رتبه بندی شرکت ها
رتبه 5 پیمانکاری

ثبت موسسه حقوقی

موسسه حقوقی چیست و چطور ثبت می شود و خدمات ما در این رابطه چیست؟

ثبت پایتخت

ثبت شرکت سهامی ، مسئولیت محدود ، موسسه در تهران
ثبت موسسه حقوقی