انتخاب نام برای شرکت و لیست نامهای مجاز

همه چیز درباره انتخاب نام شرکت

انتخاب نام شرکت شاید به نظر اهمیت چندانی نداشته باشد ، اما در حقیقت یکی از المان های  اصلی در راه اندازی کسب و کار است. اما چرا؟ وقتی شما شرکتی راه اندازی می کنید ، مواردی در کسب و کارتان وجود که پایه های اصلی فعالیت شما هستند ، مثلا خدمات با کیفیت ، جذب مشتری ، دخل و خرج و … . در بخش جذب مشتری هرچقدر مهارتتان بیشتر شود ، کانال هایی بیشتری را کشف می کنید که از طریق آنها می توانید خود را به مشتری معرفی کنید اما باید بدانید که در حالتی که رقابت در کارتان زیاد است ، مشتری برای شناختن شما زیاد وقت صرف نمی کند ، پس باید راهی باشد که در حداقل زمان ، حداکثر پیام را به مشتری خود منتقل کنید. یکی از این راه ها نام زیبا و مرتبط در مورد کارتان هست.

معنی انتخاب نام زیبا و مرتبط چیست؟

سعی کنید نامی که انتخاب می کنید طوری نباشد که از گفتن آن خجالت زده شوید. قبل از ثبت شرکت خود ، خوب روی این موضوع فکر کنید و نامی انتخاب کنید که برازنده شخصیت کاریتان باشد. در زمان انتخاب نام آن را تصور کنید و شکوه و عظمت آن را به چالش بکشید ، این کار نه تنها در زمان طراحی لوگو و علامت تجاری و ثبت برند شرکتتان به یاری شما می آید بلکه تصویری از آینده موفق کاری به شما می دهد که اسم شرکت شما بر زبان هر قشر از جامعه جاریست.

مشاوره رایگان ما برای ثبت شرکت

مشاوره ما در تمامی زمینه های کاری موسسه ، صد در صد رایگان می باشد و همچنین جهت رفاه حال شما کاربران عزیز ، راه ها متعددی برای ارائه این خدمات قرار داده شده است. شما می توانید هر یک از این گزینه ها را به دلخواه خود انتخاب کنید و یا با مطالعه ادامه مطالب و دیدن فیلم های کوتاه ما ، بیش از پیش به هدف خود نزدیک شوید.

تماس مستقیم

شمارهای تماس : 44038103-021 ، 44038201-021 ، 44036094-021

نظردهی در انتهای صفحه

در انتهای صفحه بخش نظرخواهی قرار داده شده است که می توانید سوالات خود را مطرح کرده و در کمتر از 24 ساعت کاری پاسخ خود را دریافت کنید.

مراجعه حضوری

در قسمت تماس با ما ( بالای صفحه ) آدرس همراه با نقشه برای شما عزیزان قرار داده شده است.

نام شرکت را چگونه انتخاب کنیم؟

نام شرکت باید حداقل از سه کلمه‌ی خاص یا به اصطلاح سه سیلاب تشکیل شده باشد و ترکیب مشابه آن‌ در اسم سایر شرکت های ثبت شده وجود نداشته باشد.

اسم شرکت بهتر است با موضوع فعالیت شرکت همخوانی داشته باشد اسم برای ثبت شرکت باید معنی و ریشه داشته باشد در تعیین اسم شرکت باید نهایت دقت شود تا مورد تایید کارشناس واقع شود برای انتخاب نمونه اسم برای شرکت خود با کارشناسان موسسه ثبت پایتخت تماس بگیرید و انتخاب نمونه اسم برای شرکت به روش کاملا کارشناسی شده انتخاب میگردد.

در صورت نیاز به انتخاب نمونه اسم برای شرکت و تعیین نام شرکت. برای تعیین نام شرکت باید در ابتدا نام شرکت را انتخاب نموده و پس از تنظیم کلیه اوراق ثبت شرکت ، ثبت سامانه ای شرکت در اداره ثبت شرکتها را انجام دهیم. پس از ثبت نام شرکت در سامانه ثبت شرکتها، کارشناسان تعیین نام شرکت در اداره، نام های پیشنهادی شرکت را بررسی نموده و در صورت نداشتن تشابه نام شرکت را مشخص می نمایند.

 • اسم باید فارسی و معنادار باشند و در فرهنگ لغت دهخدا و عمید نیز موجود باشند.
 • اسم نباید اختصاری و مخفف باشد،یعنی از حروف اول چند کلمه و یا ترکیبی از چند حرف استفاده نشود
 • استفاده از حروف و کلمه‌های ربطی (مانند: و – از – با) در نام شرکت ایجاد مشکل میکند.
 • باید از اعداد به صورت نوشتاری استفاده شود.
 • اسامی انتخابی باید دارای معنی در فرهنگ دهخدا باشد برای مثال کلماتی مانند سپنتا ،کاسپین ،سپهر
 •  برخی اسامی در فرهنگ دهخدا معنا دار هستند اما قابلیت ثبت ندارند مانند اسم برنیس ،رویال،پرشین 
 • از طرفی دیگر کلماتی مانند ایران اصل قابلیت ثبت در نام شرکت را ندارند
 •  اسامی بیگانه شامل تکنیک ،کو، تل قابل ثبت نیستند.
 • نام محل دراسم شرکت در صورتی مورد تائید اداره ثبت قرار میگیرد که شرکت حاضر در همان حوزه ثبتی به ثبت برسد.
 • باید افزود که کلماتی مانند بازرگانی-خدماتی-مهندسی گروه جز سیلاب خاص برای صورت عدد)قابلیت ثبت در نام شرکت ندارند مگر اینکه به صورت حروف قید گردند.
 •  اسم پترو را نمی توان در اول نام شرکت و اسم مهر در آخر اسم شرکت دیگر نمی توان قید کرد.
 • برای انتخاب نام شرکت مناسب می توانید از اسامی خاص با تعداد بالا به طور مثال آراد ،آریا و سپهر استفاده کنید.
 • باید مطابق با شئونات جمهوری اسلامی ایران باشد.
 • از عناوین ایثارگران و شاهد و امثالهم که انحصاراً تحت نظارت سازمان محترم بنیاد شهید و امورایثارگران می باشد، استفاده نشود.
 • ازعنوان های شعرا، دانشمندان و کاشفان درعصر حاضر استفاده نشود.
 • عدم استفاده از حرف اول بعضی از کلمات مثل : پی وی سی و…
 • ترکیب ۲ کلمه فارسی نباید تداعی کننده یک واژه بیگانه باشد.
 • اسامی ای که انتخاب می شوند خلاف نظم عمومی و اخلاق حسنه و اصول اعتقادی و مذهبی نباشند.
 • استفاده از کلماتی از قبیل بنیاد، انجمن، کانون، تشکل، بانک، بهزیستی، بهداشت، گمرک، ارشاد، تبلیغ، تبلیغات، فرهنگی، هنری، صندوق قرض الحسنه، لیزینگ و غیره در نام شرکت یا موسسه مستلزم اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح است.
 • استفاده از کلماتی از قبیل ایران، کشور، ملی، ملت و امثال آن در نامهای پیشنهادی به دلیل جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی پذیرفته نمی شود.
 • پیشنهاد اسامی و اتخاذ عناوینی که اختصاص به تشکیلات دولتی و کشوری دارد، پذیرفته نخواهد شد.
 • استفاده از اسامی ائمه و نامهای متبرکه در موسسات خیریه، فرهنگی و شرکتهای خدمات زیارتی پس از اخذ مجوز و در صورت رعایت سایر موارد ممکن می باشد.
 • در ثبت شرکت های کنسرسیوم و جوینت ونچر که مشارکت دو یا چند شرکت ایرانی و خارجی هستند، می توان از نام کامل شرکت خارجی یا قسمتی از نام شرکت خارجی به همراه نامی فارسی با ارائه مدارک شرکت خارجی و ترجمه رسمی اوراق آن استفاده نمود.
 • نامهای تائید شده قابل انتقال به غیر نمی باشد، حتی با تنظیم سند رسمی.
 • جهت ثبت شرکت های تعاونی، ابتدا باید موافقت با نام پیشنهادی از طریق وزارت تعاون طی تقدیم نامه ای جداگانه درخواست گردد.
 • نام محل و مناطق گوناگون ایران در نام شرکت در صورتی مورد تایید اداره ثبت شرکت ها قرار میگیرد که شرکت مذکور در همان منطقه و محل به ثبت برسد.

استفاده از کلمه‌های زیر در اسم شرکت مجاز نمی‌باشد و یا برای استفاده نیازمند مجوز از مراجع خاصی هستند.

ملی، ایران، ملت، کشور، انتظام، نظام، نفت، پتروشیمی، دادگستر، بنیاد، سازمان، مرکز، بهزیست، بانک، بسیج، جهاد، آسانسور، آژانس، ایثار، ایثارگران، شاهد، شهید، آزاده، جانبازان، تکنو، فامیلی، فیلتر، نیک، باور، میکروبرد، تست، استار، تک، مدرن، پیک، امنیت، کارواش، فانتزی، شهروند، اقتصاد، میهن، جوانان، ایمان، دکوراسیون، هدف، سپاه، تکنیک، دیتا، تک نو، تکنولوژی، اورست، مونتاژ، ونوس، دفتر، ایتال، بیو، کنترل،‌متریک، مترلژی.

• کلمه‌های محلی و قومی ایرانی (مانند: کلمه‌های آذری، ترکی، کردی و…) تنها در استان و محل خودشان قابل ثبت می‌باشند.

• در هنگام انتخاب نام شرکت، حتما باید از “اسم خاص” استفاده شود. اسم خاص، اسمی است که تنها به یک فرد یا شی اشاره دارد و همه را شامل نمی‌شود.

مهلت اعتبار نام شرکت تایید شده چقدر است؟

مهلت اعتبار نام های تایید شده اشخاص حقوقی که منجر به ثبت شرکت و انتشار آگهی رسمی ثبت شرکت می شوند نامحدود است اما در صورتیکه نام تایید شده شخص حقوقی در شرف تاسیس یا تغییر منجر به ثبت و انتشار اگهی نگردد، صرفا «سه ماه از تاریخ تایید نام» اعتبار دارد. این مدت برای شرکتهای سهامی عام «شش ماه از تاریخ تشکیل مجمع عمومی موسس» می باشد.

آیا می توان به رد نام شرکت اعتراض کرد؟

در صورتی که متقاضی به نتیجه کارشناسی نام، اعتراض داشته باشد باید مراتب اعتراض خود را با ذکر دلایل در قالب فرم اعتراض، به مرجع ثبت شرکتهای بررسی کننده نام اعلام نماید تا کارشناسی مجدد صورت پذیرد.

در صورتی که در کارشناسی تعیین نام مرحله دوم نیز نام پیشنهادی رد شود، متقاضی می تواند با تکمیل فرم مربوط، مراتب اعتراض خود را با ذکر دلایل به اداره کل ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری اعلام نماید.

نظریه مسئول تعیین نام اداره کل ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری که معمولا با استعلام از فرهنگستان زبان و ادب فارسی اعلام نظر می نماید، نظر و تصمیم نهایی محسوب می شود.

روش تعیین نام شركت ها و مؤسسات غیر تجاری

روش ثبت تعیین نام شركت و مؤسسات غیر تجاری كه در نظر است در تهران و یا در ادارات ثبت شهرستانها به ثبت برسد كه فقط در اداره ثبت شركتها و مالكیت صنعتی انجام می شود اقدامهای این مرحله بشرح ز یر است:

 • تعیین انتخاب نام شركت و مؤسسات غیر تجاری كه قبلاً سابقه ای نداشته مؤسسین قصد تاسیس آن را دارند.
 • تعیین نام شركتها و مؤسسات غیر تجاری كه قبلاً سابقه ثبت داشته حال قصد تعویض نام آن را دارند.
 • تعیین نام شركتها و مؤسسات غیر تجاری خارجی كه در كشورهای خارجی سابقه ثبت داشته و شعباتی از آنها در ایران تاسیس می شود.

در اقدام اول كسانیكه قصد تاسیس شركتها و مؤسسات غیر تجاری را در تهران دارند، پس از تكمیل شركتنامه و اظهار نامه كه از قسمت فروش اوراق بهادار تهیه می شود و اساسنامه كه بوسیله متقاضیان تكمیل می گردد و سایر مدارك لازم در شركتهای با مسئولیت محدود و سهامی خاص و در مورد مؤسسات فرم مخصوص مؤسسه و پروانه تاسیس مؤسسه كه قبلاً بوسیله شهربانی جمهوری اسلامی ایران بطور محرمانه به اداره ثبت شركتها ارسال شده و در قسمت تعیین نام نگهداری می شود،

پس از بررسی و اینكه دستور تعیین نام در بالای اوراق داده شده و اطمینان كامل از هویت متقاضی اقدام و كوشش در جهت انتخاب یك اسم از سری اسامی پیشنهادی كه بطور جداگانه و به ترتیب اولویت بوسیله متقاضی ارائه شده صورت می گیرد ، با مراجعه به دفاتر موجود بطوریكه اولاً با فرهنگ انقلاب اسلامی مطابقت نماید،

ثالثاً با مراجعه به دفاتر موجود و كثرت نام شركتهای ثبت شده موجود سعی می شود كه همواره نام انتخابی تشابه اسمی با نام شركتهای ثبت شده را پیدا نكند پس از حصول اطمینان از اینكه نام انتخابی یك اسم مطلوب می باشد در دفتر مربوطه با توجه به نوع شركت و تاریخ ماه و سال وارد می شود.

علاوه بر این در بالای اوراق ارائه شده نیز نام شركت را با توجه به نوع آن نوشته و امضاء می شود كه باید مورد تایید و موافقت مدیر كل و یا معاون و یا رئیس اداره مربوطه واقع شود كه در بالای اوراق نظر خود را اعلام می دارد. چون در قسمت تعیین نام كنترل اسامی كلیه شركتها و موسسات غیر تجاری كه در ایران به ثبت می رسند مورد بررسی است.

 

نکته مهم درباره شهرستان ها :

اشخاصی كه در شهرستانها قصد تاسیس شركت را دارند، بایستی حتماً برای تعیین نام شركت خود از مركز كسب تكلیف نمایند. اینكار بوسیله نامه یا تلگرافی از ادارات ثبت استعلام می شود و یا متقاضی خود مستقیماً با درخواست كتبی مراجعه نموده و تقاضای نام می نماید. كلیه این نامه ها پس از اینكه وارد دفتر اندیكاتور اداره شود در قسمت نام مورد بررسی قرار می گیرد و از اسامی انتخابی نام مطلوب انتخاب و بوسیله نامه برای شهرستان مربوطه صادر می شود.برای هر نام مدت دو ماه اعتبار در نظر گرفته شده است سپس اسم شركت و نام شهرستان و شماره دفتر اداره و تاریخ روز در دفاتر وارد می شود.

در ادامه انتخاب نام غیر تجاری

در اقدام نوع دوم نسبت به تغییر نام شركتها بایستی صورتجلسه تغییر نام را كه شركاء موافقت خود را بوسیله آن تغییر نام شركت را نموده اند را تسلیم نمایند. پس از بررسی نام جدید انتخاب و در صورتجلسه ارائه شده منعكس می شود و در دفاتر تعیین نام نیز وارد می شود و برای اقدام و صدور آگهی نزد مسئول مربوطه فرستاده می شود.

در اقدام نوع سوم نسبت به شركتهای با تابعیت خارجی بنحو شركتهای با تابعیت ایرانی عمل می شود و در دفتر مخصوص شركتهای خارجی منعكس می شود.

پرونده كلیه شركتهای تازه تاسیس كه آنها صادر شده و در قسمت بایگانی وارد دفاتر كل شده اند در مرحله نهائی به قسمت تعیین نام آورده می شوند در این قسمت در مقابل هر نام شركت در دفاتر موجود كه شماره ثبت و تاریخ روز و ماه تاسیس شركت كه بصورت خالی مانده بود تكمیل می شود و در پرونده در قسمت و در ردیف خود ضبط می شود.

در مورد اسامی شركتهائی كه برای شهرستانها بوسیله نامه صادر شده و مدت دو ماه اعتبار در نظر گرفته شده مسئولین ادارات ثبت بوسیله نامه یا تلگراف ثبت شركت جدید را با قید تاریخ و شماره ثبت به مركز اعلام و كلیه این نامه ها در قسمت تعیین نام جمع آوری شده و در مقابل نام هر شركت تاریخ ثبت و شماره ثبت كه به شهرستانها داده شده در دفاتر مربوطه وارد می شود و اسامی انتخاب شده هر سه ماه یكبار جهت ثبت در دفاتر سال آینده به ماشینهای كامپیوتری داده می شود. و- در مورد تاسیس شركتهای تعاونی در مرحله نهائی اینگونه پرونده ها به قسمت تعیین نام فرستاده می شود كه در این قسمت نام شركت تعاونی و شماره ثبت و تاریخ ثبت آنها در دفاتر مربوطه وارد و به قسمت بایگانی شدن فرستاده می شود.

دیگر اقداماتی كه در قسمت تعیین نام صورت می گیرد با توجه به كثرت شركتهای ثبت شده در ایران تعیین شماره ثبت شركتها می باشد.

نامه هایی كه از دادگاه و سازمانها و دیگر نهادها و ارگانهای دولتی و شركتها كه فقط نام شركت در آن مشخص است به اداره ثبت شركتها فرستاده شده برای استخراج پرونده و دادن اطلاعات مورد نظر در قسمت تعیین نام با توجه به نام شركت و شماره ثبت آنها از دفاتر موجود استخراج و در روی نامه های ارسالی نوشته و كلیه نامه ها به بایگانی فرستاده می شوند.

 اكثر مراجعین كه فقط نام شركت را می دانند به قسمت تعیین نام مراجعه نموده و با توجه به اسم شركت شماره ثبت آنها از دفاتر موجود استخراج و به آنها داده می شود. بطور كلی در قسمت تعیین نام های ارسالی از وزارتخانه ها و دادگاهها و سازمانها و ادارات و شركتها همگی بطور جداگانه تفكیك شده و مورد بررسی و اقدام قرار می گیرد. ص- در مورد اعتراض شركتها به اسامی متشابه كه بعلت عدم مشاهده در دفاتر و یا به نظر مدعی یا مدعیان به اسم اعلام شده در این قسمت اعتراض آنها مورد بررسی و اقدام قرار می گیرد و حتی در مواقع ضروری با مراجعه به دادگاهها، ذینفع را در این مرحله یاری میدهد.

انتخاب نام چهار سیلابی

در بسیاری از مواقع به دلیل انتخاب اسم های شرکت به صورت عمومی، مجبور به اضافه نمودن یک سیلاب دیگر برای اسم شرکت سه سیلابی یا اسم سه حرفی خود خواهید بود. در این حالت انتخاب اسم چهار سیلابی بواسطه انتخاب سه سیلاب به همراه یک اسم غیر خاص انجام میشود.

 

نمونه هایی از نام شرکت و اسم های سه سیلابی جمع آوری شده برای شما عزیزان

در ادامه سعی ما بر آن بوده که تعداد زیادی از نمونه نام های شرکت ها را برای شما عزیزان جمع آوری کرده و در این بخش قرار بدیم تا در زمان انتخاب نام شرکت خودر ، این چالش را برای شما راحتر کند.

نمونه نام شرکت - لیست اول

نمونه اسم شرکت

نمونه اسم شرکت

سارای نوین ایران

توسعه تجارت پارسیان

ایرانیان فناوران روز البرز

آریا ممتاز رسا

تاجران نوین پاسارگاد

ایمن گستر اوج

آینده سازان فرخنده

طاها گستر آرشام

فردوس کیا پاشا

بهشت آفرین البرز

پارس بتن آرمه

شایان اتحاد زاگرس

نماد معماری آینده

شیرین گستر آرتمن

عمران سازه سانلی

غفار صنعت تهران

پارسه فرساد آریا

شید افروز رهیاب

آرنگ گستر پژوه

همراه گشت دانش

ایده آرا پرداز

رادماد پخش البرز

آرین عمران ساولان

افتاب گردان ماهدشت

هفت اقلیم مهرگان

نگار گونا ایرانیان

کوثر پلاستیک البرز

امیر شعله بهتاش

پاروین پارس کهن

الوند پاک سفیران

هفت گنچ البرز

پایش صنعت آروشا

پدیده مدیریت چیستا

آرکان ارتباطات آریا

آسمان نورد ارانوس

آینه هنر و صنعت

متحد گستر البرز

رامان آسانبر پارسه

ساختار بنیان البرز

دیبا نقش ترنج

نور سبحان غرب

توازن صنعت نیرو

مهرگان تدبیر البرز

بهین راهکار بردا

نوین آزما آسا

زاگراس بنای پردیسان

جوانه گندم رضوان

زیبا گستران دروان

کیا دلبار فناوران

پرشین تراز پویا

سهند شیمی توسن

ماهان مهر جهانشهر

حساب گستران دوراندیش

تسنیم رایانه شرق

کارآفرینان آشیانه البرز

پرشین تامین تجهیز

توان توزیع البرز

پی سازه رابین

توانا پوشش البرز

البرز یدک پرشین

زیست فناور دانش پژوه

پیام اردیبهشت البرز

البرز پلیمر صدرا

ویرا ساز گیتی

اسکان راه پرشین

فرناد صنعت پارسیان

پرشیان تراز پویا

کیان سرام کرج

صنایع پیشرو نهند

مهر فرگون آریا

نازین پخش آریانا

زاگرس بنای پردیسان

توسعه پخش پردیس

مهان اندیشان نقشینه

هیوا سازه آرمان

سازه صنعت برادران هوشمند

هونامیک طب البرز

همکار کاوش پیمان

نمونه نام شرکت - لیست دوم

نمونه اسم شرکت

نمونه اسم شرکت

پرشین تجارت فردوس

نام آوران دیانا

راه گستران پانیا

پارسیان ماشین ایران

توسعه ارتباط پرهام

سبلان ماشین پارس

مهرگان پرس سیستم

دنیای مشاوران خلاق

وندا شیمی کرج

آسان ورزش ایرانیان

جاوید تجارت خاتم

آستیاژ سازان البرز

طاها مطهر البرز

منشور هنر آریایی

سایه بهشت سبز

زیگورات تجارت البرز

ایمن گرمایش مهرورزان

پارت پایا البرز

نساج رایان کوشا

نانو پوشش فلز

کوشا نظافت شاتوت

بازی سازان روئین

زیبا سازان ساوج

امید گستران جمع

آرنا پایدار امین

سایه بان ابنیه پایدار

بهران نگین آسانبر

مشعل داران فولاد

هفت سخن تاک

فاتح پرواز البرز

ارس گاز افراشته

هیدرو دژ زاگرس

اطلس آسانبر عرش

کارا پاکان پارمان

اردوان سازه پایدار

صبا کارتن البرز

تندیس بالابر البرز

آبیار ماشین پارس

آرین ماندگار آسیا

الکترونیک باران البرز

آشیانه پارس تدبیر

مزرعه دشت بهشت

طراحان سبز رایکا

بهبود صنعت ساوج

دنیا آسانبر نوین

اطمینان صنعت ایرانیان

پایا سرداب پارس

مشکاد پی سازه

شمع شعله رستاک

گام الکتریک البرز

مثلث پولادین البرز

تراز ارقام دقیق

پیشه گستر رایکا

آذر تجهیز یاس

طب کار راماز

کانیار تجارت پارسه

فانوس شعله البرز

مرز اندیشه خلاق

سفیر سلامت البرز

آکام بنای ماندگار

هواگردان پارس تهویه

رفیع بام شرق

پرچینه سازندگان رستاک

خانه سرای آرامش

شیمی سازان طرحان

پیشگام پیمان تکسا

آروین کشت پارس

سامیار بنای پارسی

پیام آوران ارقان کرج

اطلس نمای آسانبر

جهان تجارت آموت

کیان ایده بنیان

بالابر پاسارگاد شرق

کنترل ذوب پارس

کانی ماد البرز

دادهگستران ایرانیان امروز

نگین جاوید آرشین

آریا مکانیک خاوران

نمونه نام شرکت - لیست سوم

نمونه اسم شرکت

ستاره درین رضوان

پیمان دست پیمان

توسعه تجارت پارسیان

تجارت گستر ایرانیان

داده گستر افتاب

شهر مجازی امنیتی

داده پردازان امنیت

سازه های روناک کردستان

پیمان مبتکر البرزیان

ساختمان سازان تارا

راه آوران نامدار ایران

البرز شیمی ایلیا

فیروزه سرزمین مادری

گوهر البرز یکتا

آدیش الکترونیک آسیا

گلشن نظیف اسپادان

پردیسان سازه دلفارد

کوثر پاک کرج

مهتاب پارسیان رایکا

آباد سازان پارسه

آرش پاک تجهیز

نیکان توسعه دماوند

سیال سازان برین

کهن ارگ وداء

مهر چکاد البرز

پدیده ساز نیوساد

تهران لایه بافت

ایده فرم تهور

نوید فراز سبلان

نیما پیشرو تجهیز

پارسیان تجارت هونام

کاسپین فولاد مس

مهد رنگ پردیس

پرتو سازان بادرا

تکسان تجهیزات پارسیان

دربک سازان امیر

کارسان بسیار پوینده

تراز پایه البرز

پرشین مروارید آفاق

همه چیز درباره شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی شرکتی است که سرمایه آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آنها است. به موجب ماده 2 لایحه مزبور “شرکت سهامی، شرکت بازرگانی محسوب می شود، ولو این که موضوع عملیات آن، بازرگانی نباشد” بنابراین، شرکت سهامی به محض تشکیل و ثبت، در زمره شرکت های تجاری قرار می گیرد. هر چند که برای انجام امور غیر تجاری، مانند خرید و فروش آپارتمان، تاسیس شده باشد و با توجه به اینکه موضوع شرکت های تجاری دیگر، باید حتماَ امور تجاری باشد، تا شرکت بازرگانی محسوب گردند.

ثبت پایتخت به عنوان وکیل شما مشتریان عزیز ، 0 تا 100 مراحل ثبت شرکت سهامی خاص را به عهده گرفته و در کمترین زمان ممکن خدمات خود را به شما ارائه خواهد داد. برای شروع این خدمات و اطلاع از تمامی شرایط و مدارک مورد نیاز و همچنین بررسی موقعیت شما برای ثبت شرکت سهامی خاص ، ما خدمات مشاوره رایگان خود را به شما پیشنهاد می کنیم ، کافیست با ما تماس بگیرید و به صورت تلفنی یا حضوری به صورت کاملا رایگان تمامی مسائل ثبتی و حقوقی خود را با ما درمیان گذاشته تا شما را راهنمایی کنیم.

نمونه نام های ایرانی با معنی - سری اول

کلمهمعنا
فردادشکوه و زیبایی
باتابمشاور
باتستورنج
باتیسنام قلعه
بادیزپاییز
باربدپرده دار
باردانخورجین
باترپهلوان
باتیرنام کوه
بادامهپیله ی ابریشم
باروجبخشی از مرند
بارازدهی در بیرجند
بارکاوموزون و هماهنگ
پردیسبهشت
آرادفرشته
آداکجزیره
کارمانیانام قدیم کرمان
تتیسرب النوع دریا و دختر(یونانی)
توکانطوفان
پارسوماشذات پارسا(نام مسجد سلیمان)
رهاممسافر،رها شده
فاطرآفریننده
مبینآشکار
آپادانانام کاخی در پرسپولیس
دکاموندروستایی در لرستان
لیماکروستایی در رامسر
روژانروزها(کردی)
مهاممهم،بزرگ
ویراهوشمند
لوتوسگل نیلوفر آبی
آرتاراست و درست
آماتیسرنگین بنفش
آیریاهمان آریا،نژاد
ایتوکمژده
آروندباشکوه
ایرساآسمانگون
تاوتوانایی و قدرت
رواقدر و آستانه
وارناشمال کوه البرز(اوستای)
آویژهپاک
آکامسرزمین های بلند
فیدارصنعت
ساتیارنام دهی از توابع جوانمرد
اسپرلوسخانه شاهان
آرسسپادشاه ایرانی(پسراردشیر)
آرونصفت نیک
آشامنوشیدنی
آذرخشدرخشش
لیمانام دهی از رودسر
لیداننام دهی در نهاوند
اوکسیننام قدیم خوزستان
آریونام سردار ایرانی
ساتراپوالی(یونانی)
ساتراسنام سردار سکائی
آرمیتاآرامش یافته
آبتینانسان نیکوکار(اوستای)
آدلینامدار
سورینتوانا
رایکامحبوب(گیلگی)
اورنگتخت پادشاهی
کارینااز ممالک قوم پارت
آرتینعاقل،زیرک
ناروننام درخت
وستااوستا(کتاب مقدس)
آکوقله کوه(کردی)
راماننام وزیرساسانی
راشاراه عبور
ناروپرنده خوش آواز
وندادخواهش،امید،آرزو
ساتیانام باستانی
کارونوید دهنده(ارمنی)
کاراکونام یکی از سرداران ماد
کامکآرزو و خواهش کوچک
راساهموار و صاف(کردی)
رامشفراغت و آسودگی
روناکروشن(کردی)
ویداآموزنده و تعلیم دهنده
زینوزنده و پابرجا(کردی)
ساناسهل و آسان
سورننام خانواده زرتشتی
کیانشاهان
سایناخاندانی از موبدان زرتشتی
سوبافردا
بارمانمحترم و لایق
باروسدهی در نیشابور
بادیمهمحلی در خرم آباد
بارنگملون و رنگ دار
سیوانروستایی از توابع خوی
پارتاکنام پیشین اصفهان
اسپادانااز سپاه آمده
ویونادهی از توابع نطنز
آروینتجربه
رادینجوانمرد
سگالاندیشه
آراکنام اراک
افرندزینت و زیور
آساکنام قدیم قوچان
آژندسنگین،با ادب
ویستامانند ویس(معشوقه ی رامین)
فرتاکفردا،آینده
هیراددارای چهره ی شاد
تکینشاهزاده(ترکی)
آیسانگوشه عالم(هندی)
صدراارباب(ترکی)
ایساتیسنام قدیم یزد
رسامرسم کننده،نقاش
هیوادامید،آرزو
پرهامفرشته خوبی
آرازقهرمان(ترکی)
ویژنهدف
پرگاسقدرتمند
درنیکامروارید درخشان
رونیکاروی زیبا
آمیتیسنام گل های زرد
برساداولین باران بهاری
آراننام دهی در کاشان
آژیراکبانگ،فریاد
آدریننام یکی از بزرگان روم
آخیزقالب خشت
لیلامنام محلی در لرستان
تاواریژنام قدیم تبریز
آرتاویلنام قدیم اردبیل
ساترپوشش
ساراندهی در دماوند
فرنادنام گل
آبادیسنام پزشک هخامنش
آداسمفید،سودمند
کارننام سردار اشکانی
سپنتاقابل ستایش
مهرادبخشنده
ساریننام روستایی در رفسنجان
آرتاننام برادر داریوش
آرکامایه اطمینان(ترکی)
لاوینمنطقه ی مرزی در غربا ایران
آرمینشخص همیشه پیروز
سومانهر آب(مازندرانی)
سیروانعربی ساربان
نادینپویا
راشینتوشه(کردی)
ورنابرنا،جوان

لیست هزینه های ثبت شرکت

در صورتی که تمایل دارید که فقط لیست هزینه های انواع ثبت شرکت موسسه ثبت پایتخت را مشاهده کنید ، کافیست به انتهای صفحه مراجعه کنید یا روی دکمه زیر کلیک کنید. لازم به ذکر است این قیمت ها ، هزینه صفر تا صد خدمات ما هستند و طبق این تعهدات ، تغییری در آنها صورت نمی گیرد.

لیست اسامی ایرانی با معنی - سری 2

اسامی

معانی

داتیس

سردار داریوش

دها

زیرک

دایا

زر سرخ ، طلا

دایان

قلعه ،دژ

درنیکا

مروارید با ارزش

پانیک

خوش قدم

سها

ستاره

سپنتا

مقدس

سپند مهر

نامی قدیمی

سامه

سوگند،عهد و پیمان

سپهر

آسمان

سپیدان

قلعه ساخت جمشید

ساتیدا

نام کوهی

سروش

پیروی از حق

سیمین

نقره فام

سورنا

نوعی ساز

سینداد

از مرزبانان پارسی

روشا

روشنی روز

رویین

پهلوان

رها

آزاد

رهام

پهلوان ایرانی

رهی

رونده،مسافر

راویا

شهرت

راتین

سردار اردشیر دوم

راجان

جد زرتشت

رادنوش

زن شیرین طبع

راشنو

فرشته عدالت

راشین

جویباری با سبزه زار

راما

معبود در اساطیر هند

رامان

از خدایان بابل

آذرمن

 

آذرنگ

روشن مثل آتش

آذریاس

زیبارو و معطر

آذرین

گرم وسوزان

آذرم

کارزار

آرا

آراستن

آرال

نام دریاچه ای

آرامه

آرام

آرتانا

آرامشبخش

آرسن

مرد مبارز

آرمیتی

فروتنی

آرنیکا

نیک سرشت

آروشا

درخشان

آرون

خوی خوش

آریاراد

شجاع و دلیر

آسال

اساس و بنیان

آسو

شتاب و کوشا

آکام

سرزمین بلند

آلتین

طلا

آنوش

جاوید

آنیل

مشهور

آوین آویسا

آب زلال

آی پارا

تکه ماه

آنیک

ماه بی همتا

آیدینا

روشن

آیلا

هاله ی ماه

برمند

سودمند

برین

بالا بلندمرتبه

بهان

خوبی

بهفر

شکوهمند

لیست اسامی ایرانی با معنی - سری 3

اسم

 معانی

آیتین

به وجود آمدن

آرشام

بسیار نیرومند

آرون

نیک صفت

آروند

فر و شکوه

آراد

نام فرشته ای

آریاز

راهنما و رهبر

آزما

آزموده

آسانا

آسان و بی زحمت

آوش

مانند آب

اروین

تجربه

اریسا

نام گل

آوام

رنگ

آویسا

مانند آب

آندیا

دختر پاک،فرشته

آپادانا

قصر پادشاه هخامنش

آژند

گِل و لای

آسال

اساس و پایه

بهداد

بهترین هدیه

بهراد

نیکی بخش

به نگار

بهترین چهره

باهر

زیبا

پایون

آرایش

پایکار

فرمانروای ایرانی

پرنیان

حریر چینی

پرشاد

ملکه ایرانی

پراهام

معرب ابراهیم

پرمون

زینت و آرایش

پویش

روان

پیشداد

اولین قانونگذار

ثمین

با ارزش

آستیاژ

شهرت

آذین

زینت،آراستن

تیوا

ناز و کرشمه

یارا

نیرو

راهاد

نام رود

رادیس

پرگار

آرتا

پاک و مقدس

تهور

شجاعت(عمید)

رابین

مشاور

تکین

دلاور،نام آور

برنا

جوان

طهور

پاک

طراوت

تازگی

تابناک

درخشنده

شایسته

برتر

طلیعه

پرتو نور

وندا

امید آرزو

آیا با کلیه خدمات ما آشنا شده اید؟

ثبت پایتخت با بیش از 12 سال سابقه کاری در زمینه ثبت شرکتها با بهره مندی از کارشناسانی مجرب و با تجربه در تمامی زمینه های مرتبط آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز و گرامی می باشد. برای دیدن خدمات ما به صفحه اصلی مراجعه فرمایید.

شرکت سهامی خاص

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *